Saç Ekimi

 

Aşağıda tarafınıza saç ekim süreçleri hakkında ve bu süreçler esnasında kişilerin uyması gerekenler ile ilgili olarak açıklamalar yer almıştır. Kişilerin saç ekim işleminden maksimum faydalanabilmeleri açısından aşağıda belirtilen hususlara uyulmasında önemli ölçüde fayda olduğunu belirtmek isteriz.

Saç ekim öncesi uyulması gereken hususlar :

Operasyondan minimum 15 gün öncesinde aspirin ve benzeri (coumadin, karum, pingel vs) kan sulandırıcı ilaçların ek olarak kullanıyorsanız vitamin grubu ve organik otlar gibi ilaçların kesilmesi gerekmektedir. Daha önce geçirilmiş veya şuan mevcud hastalıklarınız (şeker, yüksek tansiyon, kalp hastalığı) ile ilgili doktorunuza bilgi vermelisiniz. Alkol ve sigara kullanım miktarınızı ne olursa olsun belirtmeniz gerekir. Operasyondan bigün önce şampuan ile saçınızı yıkayınız, ek bir saç bakım ürünü kullanmayınız. Kullandığımız tekniğin bir avantajı olarak operasyon ondan sonra( başınızda spor bir şapka olmak şartıyla) normal yaşamınıza devam edebilirsiniz. Giyim olarak özellikle boğazlı olmayan bir elbise veya rahat giyip çıkarabileceğiniz bir gömlek yada tişört ile gelmenizi öneririz. Saç ekimi öncesi saçlarınızın kesimi tarafımızdan yapılacaktır. ( Fue tekniğinin kullanılabilmesi için saçların 1 numara kesilmesi gerekmektedir.)

Operasyon süreci ile ilgili bilgilendirme :

Hastanın işlem sureci planlanan greft sayısına bağlı olmakla , 3000 greftlik işlem 8 ile 10 saat arası sürmektedir. Bu süreçte hastaya ihtiyaç duyulan molalar verilmektedir. Hasta bu süreçte ve ondan sonra ağrı duymayacaktır. Takip eden süreçte hasta 24 saat sonrasında denetim için kliniğe tekrar gelmesi gerekmektedir.

Saç ekim sonrası süreç :

Fue ile saç ekiminde saçlar 1 numara kısa kesildiği için ense bölgenizdeki izler 1 hafta 10 gün sonrasında kaybolur. Ekimden hemen sonrasında alım yapılan bölge bandajlanır. Bu bandajı derhal ertesi gün tarafımızca çıkarılır. Bölgenin mikrop kapmaması ve hızlı iyileşmesi açısından antibakteriyel pomat sürülür. Ekimden sonra çok fazla açık alanda dolaşmadığınız, çok güneş ışığında ve mikroplu ortamlarda bulunmadığınız takdirde bu süreç bir tek 5-6 günde düzelir. Operasyon sonrasında ağır işlerden, spor ve cinsel aktiviteden bu süreç süresince kaçınınız. Sadece yıkama sürecinin 5. Gününden itibaren normal hayata dönebilirsiniz. İlk 1 haftalık dehemmiyet içerisinde mümkünse sigara kullanmamanızı, ilaçlar ile etkileşimi olabileceğinden, alkol kullanımını terk etmenizi öneririz.

 

Ekimden sonraki ilk yıkamanız genel anlamda 3. Günden itibaren verilen özel şampuan ve losyonlarla 1 hafta süresince gmeşhurk 1 defa olmak üzere devam eder. En önemli konu ise saç ekilen alanının ilk günden itibaren hiçbir şekilde darbe almaması, ellenmemesi ve açık alanlarda şapka giyilmesi gerekir. Bu dikkat edilecek konum sadece 1 haftadır. Doktorunuzun verdiği bir kaç gün için kullanacağınız ilaç ve tavsiyeleri haricinde özel bir bakım vs durum söz mevzusu değildir. Ekilen saçlar ilk 1 ayın sonucunda dökülürler ve ekimden sonrasında 3. Aydan itibaren tekrar çıkmaya başlarlar. Bu süreç 6 ile 8 ay sürer artık yeni saçlarınız dökülmemek üzere çıkması tamamlanmış olur.

Genel itibariyle bakıldığında hastalarımızın saç ekim işlemi ile ilgili olarak hastanemiz bünyesinde geçireceği saat dilimi 8 ile 10 saat arasındadır. Ertesi gün denetim ve bandaj değişiklik hemen sonra gezi etmek için uygun hale gelebileceklerdir.

SAÇ EKİMİ SONRASI BAKIM VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1-Operasyon bittikten derhal sonrasında basınızı öne eğmeyiniz.(kullanılan sıvıların cildinize kaçıp şişlik olmaması için).Eğilmek istenirse yine kafa değil dizden eğilerek bu işlemi yapınız.

2-İlk günde dahil olmak üzere 4. Güne kadar sırtüstü yatınız.

3-Ekimden sonraki gün arka tarafa yapılan bandaj sökülüp sadece ense kısmına şu demek oluyor ki greft alınan yere size vermiş olduğumuz pomadı ilk gün üçte birini,ikinci gün kalanın yarısını,üçüncü gün de geriye kalan kısmını olmak üzere alım meydana getirilen bölgeye topyekün sürünüz.

4-Adınıza yazılmış olan ilaçları lütfen titizlikle ve düzenli şekilde kullanınız.

5-gene takiben 4.Gün ilk yıkama(*) yapılacak ve yapıldığı günde dahil olmak üzere 10. Güne kadar yıkama işlemi hergün yapılacak.11. Gün ise kanal açmaya bağlı olarak oluşan yara kabukları temizlenecek(*).

6-Lütfen 10. Güne kadar şapka,bere vb. şeyler takmayınız.

YIKAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Daha önceden size vermiş olduğumuz BEPANTHOL losyon saç ekimi meydana getirilen kısma topyekün döküldükten sonra ufak ufak ve dikkatli bir halde parmak uçlarıyla vurularak iyice yayılır(halk içinde tapışlama olarak tabir edilen sekilde).45 dakika kafada bekledikten sonra yine aynı şekilde cok olmamakla birlikte musluk kısık bir şekilde açılıp ılık suyla gene sürtünme şeklinde olamadan tapışlanarak yıkanır.Eğer arınma açısından şampuanlamak isterseniz size verdiğimiz şampuanı ense kısmında köpürttükten sonrasında bir tek köpük kısmını losyonu sürdüğünüz şekilde yaparak yıkayabilirsiniz.Bu işlemi 10.Güne kadar lütfen düzenli bir halde uygulayınız.

KABUK TEMİZLEME NASIL YAPILIR?

11. Gün ekim yapılan bölgeye BEPANTHOL losyonu yıkamada icra ettiğinız gibi sürünüz.Averaj 1 saat bekledikten sonrasında temiz bir bez yada peçete benzeri birşeyle tepeden alın kısmına doğru başka yönlere hareket ettirmeden aşağıya doğru yavaş yavaş siliniz zaten kabukların losyonun ve meydana getirdiğinız hareket sebebiyle kalktığını görmüş olacaksınız.Gerekirse bu işlemi 3 gün sonra tekrarlayabilirsiniz.

SAÇ EKİMİ SONRASI SÜREÇ NASIL İŞLER?

Operasyonla birlikte yeni saçlarınız 15. Güne kadar öteki saçlarınızla birlikte uzamaya başlar.15.Gunden sonrasında dökülme süreci başlar ve bu 3 aya kadar devam eder.3. Ayın sonunda ekim yaptırmadan önceki halinize tekrar dönersiniz.3. Aydan itibaren yeni saçlarınız yeniden çıkmaya başlar ve bu süreç 6. Ayın sonuna kadar devam eder.Toplam süreç ise 1 senede tamamlanır.Bu sürecin ferdin yaşam koşulları ve fizyolojik yapısına bağlı olarak değişiklik göstereceğini de bilmenizi isteriz.

ÖNEMLİ NOT:LÜTFEN ama LÜTFEN YAPILAN EKİMİNİZİN SAĞLIKLI OLMASI VE BU İŞ İÇİN HARCANAN ZAMANINIZIN BOŞA GİTMESİNİ İSTEMİYORSANIZ ;SİZE SÖYLENENLER DIŞINDA DOKTORUNUZA DANIŞMADAN ASLA BAŞKA ŞEYLER YAPMAYINIZ

Not : Bunun yanısıra saç ekimi ankara konya masaj salonu benzer biçimde hizmetlerimizle de diğer müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Antalya saç ekimi

Özellikle il dışı veya yurt dışından gelecek hastalarımızın, ekte tarafınıza sunulan örnek fotoğraflara benzer açılardan çekilmiş resimlerini tarafımıza işlem öncesinde gönderilmesi gerekmektedir. Tarafımızca yapılacak değerlendirme daha sonra, saç ekim işlemine uygun olup olmadığının kararı verilecektir. Uygunluğu onaylanmış olan hastaların randevu işlemleri bu aşamadan sonrasında organize edilecektir.


Konumumuz

Adres
Ncr Hastanesi Civari Anatolia Otel Yanı.

Gümüşburun İşmerkezi Kat 7 No:56 Şehitkamil /Gaziantep

Saatler
Pazartesi—Cuma: 9:00–19:00
Cumartesi ve Pazar: 11:00–19:00

Site araması

Secret Saç EkimMerkezi

Profosyonel Personellerimiz ile Emin ellerdesiniz. Secret Saç Ekim Merkezi ile yeni imajınızı kavuşcaksınız